Budownictwo

Meble kontaktowe – co należy o nich wiedzieć?

Meble kontaktowe – co należy o nich wiedzieć

Meble kontraktowe są nowym pojęciem na rynku. Terminem tym określa się meble tworzone na specjalnie zamówienie. Najczęściej wypełniają one przestrzeń w różnych miejscach publicznych, czy lokalach użytkowych. Dzięki nim można w optymalny sposób zagospodarować nawet małe wnętrze. Dlatego coraz częściej meble kontraktowe można znaleźć w hotelach, restauracjach czy urzędach.

Czym są meble kontraktowe?

Meble kontraktowe powstają najczęściej z myślą o szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Znajdują zastosowanie nie tylko w prywatnych gabinetach lekarskich, lecz również w hotelach czy w lokalach gastronomicznych. Meble kontraktowe powstają głównie z wcześniej przygotowanego projektu wnętrz i przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Takie meble najczęściej spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i designu.

Meble kontaktowe – dynamiczny wzrost rynku

Rynek mebli kontaktowych w ostatnim czasie ma dynamiczny wzrost. Według wielu ekonomistów ten segment rynku meblarskiego będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. Wzrost ten spowodowany jest m.in. zastosowaniem nowych technologii i różnorodnych materiałów. Odczuwalne jest to przede wszystkim w Niemczech, które odpowiedzialne niemal za sprzedaż połowy mebli kontraktowych. Dużą konkurencją dla niemieckich mebli kontraktowych są takie kraje jak Polska- oferują wysokiej jakości mebli w przystępnej cenie.

Renomowane firmy zajmujące się produkcją mebli kontraktowych często współpracują z topowymi projektantami, którzy zajmują się dopasowaniem produktu do potrzeb użytkowników. Właściwie dobrane meble kontraktowe są zharmonizowana ze stylem obiektu, a tym korzystnie wpływają na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Coraz częściej zdarza się, że w projektowanie mebli w przestrzeniach publicznych zaangażowani są naukowcy. Dzięki temu meble kontraktowe zachęcają ludzi do przebywania w danym miejscu, a tym samym do nawiązywania kontaktów.