Bez kategorii

Ogrzewanie podłogowe – czy warto je montować? Poznaj zalety

Ogrzewanie podłogowe – czy warto je montować? Poznaj zalety

W ostatnich latach osoby budujące domy coraz częściej wybierają ogrzewanie podłogowe, jako główne źródło ciepła. Nie ma co się jednak dziwić, ponieważ taka technologia grzewcza pozwala ograniczyć rachunki za ogrzewanie oraz szybko i równomiernie rozprowadza ogrzewanie po całym domu. Jeśli jesteś z Wielkopolski i jesteś zainteresowany takim system grzewczym, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na firmy, które realizują montaż ogrzewania podłogowego w Luboniu. W naszym artykule przybliżamy strukturę ogrzewania podłogowego oraz zalety i wady takiego systemu. Zapraszamy do lektury. 

Z jakich elementów składa się ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podgłówek to innowacyjny system ogrzewania, który składa się z rur. Montowane są pod posadzką. Głównym założeniem jest stworzenie jednego, wielkiego grzejnika pod podłogą. Rury nagrzewają się, uwalniając ciepło. Jeśli interesuje Cię montaż ogrzewania podłogowego w Luboniu, to koniecznie zwróć uwagę na materiał podłogowy. 

Aby cieszyć się ciepłem w domu, trzeba wybrać materiał, który jest odporny na wysokie temperatury i wyróżnia się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła. W zależności od potrzeby, a także predyspozycji podłogi fachowiec może położyć rury pętlowo lub meandrowo. 

Ogrzewanie podłogowe – zalety

Wiesz już, z jakich elementów składa się system ogrzewania podłogowego. Zanim zlecisz montaż ogrzewania podłogowego w Luboniu, koniecznie przeczytaj jakie zalety oferuje taki system grzewczy. Wybierając ogrzewanie podłogowe, można być pewnym wysokiego komfortu cieplnego. 

Dzięki technologii średnio w ciągu roku koszty ogrzewania można obniżyć od 10% do 15%. Montowane rury pozwalają na idealny rozkład ciepła, dzięki temu nie powstają miejsca, w których panuje zbyt wysoka lub niska temperatura. 

Ogrzewanie podłogowe to świetna propozycja dla alergików. Powietrze jest suche i wolne od grzybów, bakterii czy kurzu. Jak to możliwe? Na rurach nie osadzają się zanieczyszczenia, jak ma to miejsce często w przypadku tradycyjnych grzejników na gorącą wodę. 

Jeśli już jesteśmy przy czynniku grzewczym, to warto wspomnieć, że podłogówka potrzebuje jedynie czynnika o temperaturze 45 stopni Celsjusza, czyli o wiele mniej niż grzejniki.